+48 502 615 265

O nas

Spółka  UNIWAG-SPOLMOT  powstała  w 1991r  i jest najstarszą firmą kominkową we Wrocławiu. Sprzedaż  rozpoczęliśmy od belgijskich kominków CIRCOFLAM , duńskich kabli grzejnych DEVI , grzejników elektrycznych NOIROT oraz piecyków na naftę ZIBRO-KAMIN w siedzibie przy ul. Traugutta 53 we Wrocławiu. Szybko poszerzyliśmy sprzedaż kominków  o francuskie wkłady  GABO Les Foyers i  DEVILLE oraz norweskie wkłady i piecyki na drewno JOTUL.  Po powodzi  1997 przenieśliśmy się z ul. Hauke-Bosaka na ul. Krakowską 37-45, aby zagościć w Radwanicach, przy ul. Wrocławskiej 37, gdzie znajduje się aktualna nasza siedziba z salonem kominkowym JOTUL.

Jako importer sprowadziliśmy i zainstalowaliśmy kilka tysięcy sztuk wkładów kominkowych, do których opracowaliśmy szereg opatentowanych przez nas rozwiązań jak np. ruszt wodny, listwa samoczyszcząca do szyby, zewnętrzny dolot powietrza, stalowa podstawa , popielnica kominkowa, separator rusztu wodnego a do kominków JOTUL  wodny wymiennik ciepła , okapnik kominkowy do dystrybucji gorącego powietrza z piecyków wolnostojących oraz zestaw elementów do montażu obudów  z siatki ciągnionej Ledóchowskiego, pokrywanej  odpowiednią masą termiczną z przeznaczeniem do kominków cylindrycznych oraz biokominków i kominków na pelet. 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie  projektowania  i wykonywania obudów kominkowych/  zarówno tzw. zabudowy technologicznej jak i  z montażem kamienia/, wizualizacji w 3D ,doboru materiałów izolacyjnych, doboru wielkości kratek  itd. Gwarantujemy Państwu najwyższą jakość usług oraz ich terminową realizację. Zapewniamy bezpłatne doradztwo, połączone z wizytą na budowie, wizualizację, projekt techniczny, bezpieczną realizację oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. W  odróżnieniu  od tzw. szarej strefy jesteśmy zawsze otwarci na Państwa problemy i chętnie służymy pomocą i poradą.

Oferujemy szeroki wybór kamienia, jego profesjonalną obróbkę, wykonawstwo i montaż portali  i ram kominkowych ale także blatów kuchennych, parapetów, schodów itp.

Kominki są naszą pasją- nasze rozwiązania publikujemy w branżowym piśmie KOMINEK, współpracujemy też z Muratorem i Światem  Kominków. Nasi pracownicy, z wieloletnim stażem, przechodzą coroczne, obligatoryjne szkolenia w norweskiej firmie JOTUL w zakresie instalacji kominków i pieców na drewno ,  znajomości przepisów prawa budowlanego oraz bezpieczeństwa pożarowego. Także corocznie od dwudziestu paru lat uczestniczymy w dolnośląskich targach budownictwa TARBUD a sporadycznie w  MTP oraz BATIMAT.

Jesteśmy firmą rodzinną. Zapraszamy do salonu w Radwanicach, przy ul. Wrocławskiej 47 (na przedłużeniu ulic Krakowskiej i Opolskiej), gdzie obejrzeć można  tradycyjne oraz najnowsze wyroby  takich firm jak  JOTUL, SCAN,  HAJDUK. Współpracujemy też z GALERIĄ KOMINKÓW oraz wieloma innymi producentami kominków jak np. SPARTHERM, EDILKAMIN , KOBOK, THORMA, HAAS+SOHN, UNIFLAM, INVICTA, LAUDEL, KRATKI, ROMOTOP, ARYSTO, HITZE.

Tę  najstarszą, ekologiczną  formę ogrzewania  uzupełniamy  często elektrycznym  ogrzewaniem podłogowym DEVI  lub pompą ciepła DANFOSS. Od  dwudziestu paru lat współpracujemy z duńską firmą DEVI w zakresie elektrycznych kabli i mat grzejnych, systemów przeciwoblodzeniowych, zabezpieczania rurociągów, przyłączy itp. Z większych  naszych realizacji to: ogrzewanie 140 łazienek w Hotelu PLAZA, zabezpieczenie rurociągów Pasażu Grunwaldzkiego, Centrum Kobierzyce, zabezpieczenie podjazdów w Narodowym Forum Muzyki, Multikinie Helios, Galerii Wrocław itd.

Powrót

Skontaktuj się z nami

Uniwag-Spolmot Sp. z o.o.
ul. Krakowska 37-45
50-424 Wrocław
tel./fax +48 71 344-34-27,
+48 71 341-78-92
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku - od 9:00 do 17:00 w soboty - od 10:00 do 14:00